Contestatii BAC 2022 CE1119

Arhiva » Arhiva 2021-2022 » Contestatii BAC 2022 CE1119

În atenția candidaților la examenul de bacalaureat 2022, Centrul de Examen nr. 1119, Colegiul Național „Gh. Roșca Codreanu” Bârlad:

Contestațiile la notele obținute la probele scrise ale bacalaureatului - sesiunea iunie-iulie 2022 - pot fi depuse LUNI, 27 iulie 2022, ÎNTRE ORELE 12:00 - 18:00, atât fizic, la sediul Colegiului Național „Gh. Roșca Codreanu” Bârlad, cât și online, pe adresa de email ce1119@yahoo.com.

Pentru depunerea contestației este necesară completarea și semnarea cererii-tip, precum și atașarea copiei după cartea de identitate a candidatului. VĂ RUGĂM SĂ TRECEȚI NUMĂRUL DE TELEFON PE CEREREA-TIP!

Contestațiile se depun NUMAI PERSONAL. Pentru cei plecați din localitate, reprezentanții care depun cererea de contestație trebuie să atașeze și o PROCURĂ în acest sens.

Cererile-tip se găsesc la sediul Comisiei de examen de la Colegiul Național „Gh. Roșca Codreanu” Bârlad”. Pentru cei care doresc să depună cererile online, aceștia pot descărca modelul de cerere de pe site-ul Colegiului Național „Gh. Roșca Codreanu” Bârlad.

Mulțumesc.

prof. Alexandru FILIP