Informare elevi și profesori - Centrul Judetean de Excelenta Vaslui

Arhiva » Arhiva 2021-2022 » Informare elevi ╚Öi profesori - Centrul Judetean de Excelenta Vaslui

Nout─â╚Ťi pentru acest an la CJEVS:

1. Am ini╚Ťiat etapa I de ├«nscriere a elevilor care pot beneficia de continuitate la CJEVS ├«n baza rezultatelor evalu─ârii finale 2021.

2. După data de 13 septembrie 2021, va începe etapa a II-a a înscrierilor și va fi disponibil (pe site-ul cjevs.ro) un formular de înscriere pentru noii doritori.

3. Am ini╚Ťiat ├«nscrierile profesorilor care doresc s─â colaboreze la activitatea CJEVS ├«n acest an ╚Öcolar. Trebuie s─â se ├«nscrie profesorii care doresc, chiar dac─â au func╚Ťionat ╚Öi ├«n anul anterior.

Formularele se g─âsesc pe site aici: https://cjevs.ro/ noutati/

4. Am ob╚Ťinut, dup─â multiple ╚Öi ├«ndelungi demersuri, extinderea programului Hai la olimpiad─â al Funda╚Ťiei Emag si pentru disciplina matematic─â ├«n acest an ╚Öcolar.
Astfel, ├«n acest an ╚Öcolar, Centrul Jude╚Ťean de Excelen╚Ť─â Vaslui va avea grupe de excelen╚Ť─â finan╚Ťate din programul Hai la olimpiad─â la disciplinele: Informatic─â, Fizic─â, Matematic─â.

A╚Ötept─âm la Centrul Jude╚Ťean de Excelen╚Ť─â Vaslui elevii ╚Öi profesorii care doresc, de comun acord, s─â preg─âteasc─â ╚Öi s─â ridice ╚Ötacheta performan╚Ťei la nivel de excelen╚Ť─â!