Proiect european ERASMUS+

Proiectul european ERASMUS+, ACTIUNEA CHEIE 2, intitulat R.E.U.S.S.I.T.E. - „Ronde Européenne des Sciences, des Savoirs Interdisciplinaires pour Tous les Elèves” s-a clasat pe locul 7 din 55 de proiecte aprobate de Agenția Națională. (ANPCDEFP).
Colegiul Codreanu este coordonatorul acestui proiect (prof. coord. Corina Macovei), iar partenerii sunt: Bulgaria - Lycée professionnel d'Agriculture "Khan Asparuh" d'Isperich, Turcia - Manisa Bilsem –Manisa,Italia - Istituto di Istruzione Superiore "G.A. Pischedda" – Bosa, Spania - Instituto de Educacion secundaria Jacarandá – Sevilla.
Acest proiect este finanțat cu sprijinul Comisiei Europene prin programul Erasmus+.
S-au afisat procedurile si grilele de SELECȚIE pentru echipele de gestiune și de implementare, atât pentru elevi cât și pentru profesori. Le puteti consulta la avizierul școlii, la intrarea in Aula și la panoul din holul mare al liceului. Succes tuturor celor care vor dori să participe!

www.erasmusplus.ro