Inscriere Bacalaureat si Evaluare National─â

Arhiva » Arhiva 2019-2020 » Inscriere Bacalaureat si Evaluare National─â

Preciz─âri

Evaluare nationala clasa a VIII-a

Perioada de inscriere este 02 - 05 iunie 2020. Cererea poate fi descarcata de pe site.

Bacalaureat

Cererea de înscriere la bac se completează cu MAJUSCULE.

Se trec: Numele, toate ini┼úialele prenumelui tat─âlui (sau ale mamei ├«n cazul ├«n care tat─âl este necunoscut) ┼či prenumele complet cu MAJUSCULE

Se bifeaz─â cu X:

• Proba A
  • Proba C  ÔÇô se completeaz─â ENGLEZ─é/FRANCEZ─é doar de c─âtre elevii care NU solicit─â cerere de echivalare a rezultatelor ob┼úinute la examene cu recunoa┼čtere interna┼úional─â.
  • Proba D ÔÇô  se bifeaz─â doar de c─âtre elevii care NU solicit─â cerere de echivalare cu emanen ECDL
  • Proba Ea)
  • Proba Ec) se bifeaz─â matematic─â sau istorie, dup─â caz)
  • Proba Ed) se scrie disciplina ├«n c─âsu┼úele corespunz─âtoare ┼či se bifeaz─â tipul de program─â pentru disciplinele Biologie, Chimie, Informatic─â

Pe verso:    - nu se completeaz─â punctele II ┼či III.

- Inscrierea se face doar ├«n perioada 3-10 iunie 2020.

- Semn─âtura candidatului

Cererile de ├«nscriere ├«nso┼úite de copia c─âr┼úii de identitate valabile se vor depune la secretariat. Se pot transmite ┼či online SCANATE, nu fotografiate, pe adresa cngrc@yahoo.com.

Atenţie : cererile sunt personalizate pe clase.

Cererile de echivalare vor fi ├«nso┼úite at├ót de copia c─âr┼úii de identitate precum ┼či de copia diplomei ob┼úinute, dar ┼či de originalul diplomei ┼či se depun personal la secretariat.

V─â rug─âm s─â aduce┼úi ┼či dou─â fotografii dimensiunea 3/4  pentru diploma de bacalaureat (pe spatele fiec─âreia v─â scrie┼úi numele).

Pentru orice alte informaţii vă rugăm să ne contactaţi.