Inscriere Bacalaureat si Evaluare Natională

Arhiva » Arhiva 2019-2020 » Inscriere Bacalaureat si Evaluare Natională

Precizări

Evaluare nationala clasa a VIII-a

Perioada de inscriere este 02 - 05 iunie 2020. Cererea poate fi descarcata de pe site.

Bacalaureat

Cererea de înscriere la bac se completează cu MAJUSCULE.

Se trec: Numele, toate iniţialele prenumelui tatălui (sau ale mamei în cazul în care tatăl este necunoscut) şi prenumele complet cu MAJUSCULE

Se bifează cu X:

• Proba A
  • Proba C  â€“ se completează ENGLEZÄ‚/FRANCEZÄ‚ doar de către elevii care NU solicită cerere de echivalare a rezultatelor obÅ£inute la examene cu recunoaÅŸtere internaÅ£ională.
  • Proba D –  se bifează doar de către elevii care NU solicită cerere de echivalare cu emanen ECDL
  • Proba Ea)
  • Proba Ec) se bifează matematică sau istorie, după caz)
  • Proba Ed) se scrie disciplina în căsuÅ£ele corespunzătoare ÅŸi se bifează tipul de programă pentru disciplinele Biologie, Chimie, Informatică

Pe verso:    - nu se completează punctele II ÅŸi III.

- Inscrierea se face doar în perioada 3-10 iunie 2020.

- Semnătura candidatului

Cererile de înscriere însoţite de copia cărţii de identitate valabile se vor depune la secretariat. Se pot transmite şi online SCANATE, nu fotografiate, pe adresa cngrc@yahoo.com.

Atenţie : cererile sunt personalizate pe clase.

Cererile de echivalare vor fi însoţite atât de copia cărţii de identitate precum şi de copia diplomei obţinute, dar şi de originalul diplomei şi se depun personal la secretariat.

Vă rugăm să aduceÅ£i ÅŸi două fotografii dimensiunea 3/4  pentru diploma de bacalaureat (pe spatele fiecăreia vă scrieÅ£i numele).

Pentru orice alte informaţii vă rugăm să ne contactaţi.